Alpe d'HuZes dag 3
31 mei 2017
Dinsdag 30 mei, de dag van de motivatiebijeenkomst.
Half tien verzameld BIG Challenge bij ons appartementencomplex L'Ours Blanc.
Vele vrijwilligers hebben dan al honderden groene en rose balonnen opgeblazen om mee te nemen naar de berg voor de motivatiebijeenkomst.
Allemaal gekleed in een BIG Challenge shirt lopen ze in één lange stoet naar de berg waar de bijeenkomst is.
Als iedereen een plaatsje gevonden heeft begint Twan van Toor met de opening.
Hij kijkt terug op het begin van BIG Challenge, het begon allemaal met Herman Houweling. Herman was varkensboer en had kanker! Hij wilde ondanks zijn ziekte iets doen om de sector positief in het daglicht te zetten en deed in 2009 mee aan de Alpe d'HuZes onder de naam BIG Challenge. Sindsdien is BIG Challenge niet meer weg te denken tijdens de Alpe d'HuZes.
Hierna komen er enkele sprekers die zelf getroffen zijn door kanker of een bijzonder verhaal hebben over een naaste. Het zijn bijzondere, indrukwekkende en emotionele verhalen en bij velen rollen er tranen over de wangen.
Tussendoor zingt Maarten Peters enkele pakkende liedjes die hij speciaal voor Alpe d'HuZes geschreven heeft.
Dan komt het grote moment van de bekendmaking van het voorlopige bedrag wat BIG Challenge opgehaald heeft.
Maar liefst € 1.192.567,- heeft de agrarische sector dit jaar bij elkaar gebracht.
Dan worden de ballonnen uitgedeeld en met stift kan iedereen zijn eigen gedachte op de ballon schrijven.
Maarten Peters zingt dan een heel toepasselijk lied "dichter bij de hemel kom ik niet" en aan het einde laat iedereen zijn ballon de hemel in gaan. Een schitterend gezicht is dat.
Aan het einde van de bijeenkomst worden er nog teamfoto's gemaakt en dan gaat de stoet weer richting appartement.
Na de middag staat er verder niets op het programma, enkelen van ons gaan de omgeving verkennen en gaan genieten van het prachtige meer en de mooie uitzichten.